државјанство

Пронајдени се 28 резултати на тема „државјанство“
Вести

Стојаноски: Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ќе побара јавна дебата во врска со законот за државјанство, за да се решат спорни амандмани

На онаа заедничка прес конференција која што ја држеше Зоран Заев заедно со претставниците на овие две партии укажа дека и ние како...
Вести

Мицевски: Поднесовме предлог закон – секое лице за да биде пратеник треба да го исполнува и условот да е државјнанин само на Македонија

Во врска со наводните бугарски пасоши на пратениците и функционерите од ВМРО-ДПМНЕ, со цел задскривајќи ги аферите и скандалите кои...
Вести

Милошоски: Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе амандман, пратеници да бидат само со македонско државјанство, да видиме СДСМ дали ќе го прифати

Добро утро на сите, јас сум Антонијо Милошоски државјанин на Република Македонија, но ете мета на некои луѓе кои што немаат попаметна...
Вести

Андоновски: Ниту некогаш сум имал, ниту планирам да имам бугарско или било кое друго државјанство освен македонското

Ниту некогаш сум имал, ниту планирам да имам бугарско или какво било друго државјанство освен македонското. Најверојатно на бугарските...