државен завод за статистика

Пронајдени се 37 резултати на тема „државен завод за статистика“
Вести

Статистика се извини, по несреќно дадената изјава: Не е интернетот, туку нашата апликација не работеше

Од Државниот завод за статистика велат дека нивната апликација паднала, а не интернетот како што претходно изјави директорот Симовски. -Денес,...
Вести

Симовски за Курир: Нема доволно пријавени попишувачи, рокот за пријавување најверојатно повторно ќе биде продолжен

Се уште нема доволен број пријавени попишувачи за претстојниот попис на населението, вели во изјава за Курир директорот на Државниот...
Вести

Заменик директорот на ДЗС Селами: Постои и разбирлив е стравот кај граѓаните од одењето на попишувачите по домовите во услови на пандемија

Заменик директорот на Државниот завод за статистика, Илми Селами вели дека постои стравот кај граѓаните, за во време на пандемија со...