државен пазарен инспекторат

Пронајдени се 19 резултати на тема „државен пазарен инспекторат“
Хроника

Полицијата влезе во угостителски објекти во Прилеп: Се точело алкохол на малолетници, работеле непријавени лица – едно лице е приведено

На 21.07.2022 од страна на патролни тимови составени од полициски службеници од Одделот за униформирана полиција, Единицата за брзо распоредување,...
Вести

ДПИ и Финансиската полиција најавуваат засилени контроли на сите дистрибутивни центри кои вршат снабдување со прехранбени продукти

Управата за финансиска полиција соопшти дека заедно со Државниот пазарен инспекторат и Управата за јавни приходи во наредниот период...
Вести

Инспектори на ДПИ утврдиле неправилности: Да се преземат сите мерки за целосно вклучување на Амбла во образовниот процес

Од страна на Државен просветен инспекторат по извршениот вонреден инспекциски надзор во ООУ,,Единство –Башкими-Бирлик”- Гостивар,...
Хроника

ИНСПЕКЦИИТЕ ПУШТЕНИ НА НАЈЈАКО:Приведен сопственик на угостителски објект на автопатот Гостивар-Тетово, затекнати и 5 странски танчерки, ова се деталите

Вчеравечер 2/3 октомври од 23 до 3 часот, полициски службеници на СВР Тетово во содејство со Државниот пазарен инспекторат спроведоа акциска...
Вести

Вработените и инспекторите од ДПИ бараат итна средба со Заев – се потпишуваа петиции, дел се тргнати кон Скопје

Oткако премиерот Зоран Заев изјави дека ќе покрене постапка за разрешување на директорот на ДПИ, Стојко Пауновски, ситуацијата во Државниот...
Вести

И од затворање кафулиња прават пропаганда- вака се подготвува инспекцијата за во контрола на објектите на улица Македонија (ФОТО)

До нашата редакција пристигнаа фотографии од лица вработени во Државниот пазарен инспекторат кој со камера излегоа на терен во проверка...