државен карантин

Пронајдени се 8 резултати на тема „државен карантин“
Вести

Со чаршаф избегале од хотелски соби кои се користеле како државен карантин- сега слободно се шетаат со коронавирус низ Скопје!

На 08.07.2020 околу 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека помеѓу првиот и вториот кат од прозорецот на хотел – државен карантин во...
Хроника

Место во државен карантин да седат сами во соби, еве што правеле во хотелот Дрим- ова „задоволство“ ги чини 3.000 евра!

Основното јавно обвинителство Струга до надлежниот суд поднесе предлози за издавање казнени налози против девет лица, осум кои не ја...
Вести

Чулев: Министерството за внатрешни работи има 156 пунктови за контрола и ги обезбедува и лицата во државен карантин

Министерот за Внатрешни работи, Наќе Чулев во извјава за телевизија Сител, истакна Министерството за внатрешни, котролата за почитување...