држава

Пронајдени се 25 резултати на тема „држава“
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Заев преку Мијалков покажа дека постои мафија во државата, една шака луѓе кои ја ограбуваат земјата

Циркусот кој што го приреди власта на Заев во содејство со правосудните органи под негова контрола, покажа уште еднаш дека во Македонија...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Имотниот лист на државата е АСНОМ и референдумот од 1991 година, а Заев е шредерот кој го кине парче по парче имотниот лист

Имотниот лист на државата е АСНОМ и референдумот од 1991 година, а Заев е шредерот кој го кине парче по парче имотниот лист, се вели во реакцијата...
Вести

Калајџиев: Меѓународното право не познава одземање на помилување, за Стразбур тоа е играње со човечки судбини

Проблемот дома изгледаше поголем од давањето на помилувањата, акцентот беше на незаконитоста и политизираноста во давањата на помилувањата...
Вести

Муцунски: Во Македонија мора да создадеме економска благосостојба, држава која што ќе биде партнер со бизнис заедницата

Голем број наши здравствени работници, се уште се под голем притисок од корона кризата. Нашите болници се преполнети, секој ден имаме...
Вести

Чибишев: Државата треба да набави поголем број на тестови за корона вирус, селекцијата по прашалникот од матичен се покажа како грешка

Доктор Андон Чибишев во неговото гостување во „Што не е јасно“ на Алфа Телевизија изјави дека во борбата со коронавирусот треба да...