дрво

Пронајдени се 33 резултати на тема „дрво“
Вести

Забранет извоз на огревно дрво, пелети, пченица и брашно, укината царината за увоз на масло за јадење до крајот на годината

Со цел да се заштити домашното производство, и да се одржи снабдувањето на домашниот пазар, за да се избегне растот на цените, во насока...
Хроника

Прелетал преку попречните столбови, лентата за велосипеди и патеката за пешаци: Автомобил се заби во дрво на „Партизанска“ (ФОТО)

Вчеравечер на „Партизанска“ се случи сообраќајна несреќа, откако автомобил се заби во дрво на тревникот спроти Т.Ц Алуминка во Карпош...
Скопје

Додека се најавуваа помпезно реконструкции на улици во Скопје на истите се случува хаос- падна дрво врз автомобил во Капиштец (ФОТО)

Стотици граѓани секојдневно се жалат на небезбедноста при реконструкцијата на улицата „Васил Ѓоргов“ која помпезно ја најавуваше...