дрва

Пронајдени се 53 резултати на тема „дрва“
Хроника

Татко и син им се заканувале на шумочувари со пила и остар предмет, па се пресметале со нив – украле дрва, но еве што се случило кога дошла полиција

На 14.05.2021 околу 10.30 часот на место викано „Чешма“ во Крушево, полициски службеници од ОВР Крушево ги лишиле од слобода Б.К.(53) и неговиот...
Вести

Одрони од камења и дрвја на коловозот го попречуваат сообраќајот по регионалниот пат Гостивар-Маврови Анови

Одрони од камења и дрвја паднати на коловозот го попречија нормалното одвивање на сообраќајот на регионалниот патен правец Гостивар-Маврови...
Скопје

Среде Скопје се сечат дрва, а Шилегов “не знаел“ кој е: Граѓаните со потсмев за најавата дека ќе се казни “непознат“ сторител (ФОТО)

Од Град Скопје на социјалните мрежи објавија: „Изминатиот викенд пред деловниот објект Мавровка од непознат сторител е исечено едно...