дрисла

Пронајдени се 22 резултати на тема „дрисла“
Скопје

Стоилковски: Скандалозно – граѓаните се трујат, следниот спот Петре Шилегов нека го направи на Дрисла! (ФОТО)

Додека Шилегов се обидува да се спаси од потоп со употреба на зборот- придавката еко(лошки), Дрисла која што е ЈП под Град Скопје со Шилегов,...
Скопје

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов во услови на криза преку Дрисла партиски вработува трошејќи 8.6 милиони денари или 140.000 евра

Градоначалникот Петре Шилегов не престанува со скандалите. Најново е што во услови на тешка економска криза и во моменти кога се кратат...
Вести

Мицковски за лажната вест: Снимката е стара, туку што правиме со тендерите во Дрисла, со пљачката која ја правите со новата акциза…?

Не е толку срамно што објавуваат без да прашаат, туку е срамно што лажат континуирано и бесрамно. И нема ниту една лага да не им се распрсне...
Скопје

Светски рекорд во бодување: Шилегов пола година ги бодува италијанската и германската фирма кој да биде концесионер на Дрисла, а судот му даде рок од еден месец

Град Скопје сè уште не одлучил дали италијанскиот конзорциум „ФЦЛ Амбиенте“ ќе остане концесионер на депонијата Дрисла или пак неа...
Скопје

Според Ангелов „Дрисла“ не влијае на загадувањето на Скопје, а мерната станица во Лисиче со месеци е исклучена

Во вчерашниот централен дневник на 1ТВ гостуваше директорот на депонијата „Дрисла“, Горан Ангелов кој одговори на прашањата на новинарите...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов наместо метропола од Скопје прави главна депонија, 200 илјади тони отпад од Струга се потенцијална еколошка катастрофа

На Скопје му претстои еколошка катастрофа, а Градоначалникот Шилегов ја замајува јавноста со периферни теми, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Оттаму...
Вести

Револтираните жителите кои живеат околу Дрисла излегоа на протест- Бараат да прекине носењето на ѓубре од другите градови

Жителите на населените места околу депонијата Дрисла денеска протестираа пред влезот на депонијата поради одлуката на градот Скопје...
Вести

Граѓаните кои живеат околу Дрисла незадоволни од работата на депонијата, најавија блокади доколку не бидат исполнети нивните барања

Граѓаните кои живеат во населената места во близина на депонијата Дрисла се незадоволни од нејзината локација, тие велат дека и претходно...