дрес

Пронајдени се 31 резултати на тема „дрес“
Фудбал

ФОТО: Македонскиот дрес блесна на „Ванда Метрополитано“- стана дел од светската кампања „Фудбал за мир“

Црвено- жолтиот дрес на македонската фудбалска репрезентација е вклучен во светската кампања „Фудбал за мир“ со поддршка на Обединетите...
Вести

По реакциите на Грција за дресовите, Заев најавува промена: Треба да биде јасно дека е репрезентација на Северна Македонија

Веќе го покренавме конкретниот аспект со Федерацијата и во наредниот период ќе го решиме прашањето врз основа на Договорот од Преспа...
Фудбал

ФОТО+ВИДЕО: Сцени од кои солзите не запираат – Бока со посебна чест за Марадона, ќерката не можеше да ја сокрие тагата

Солзи кои се леат како дожд на три различни страни вечра вечерта поради смртта на Диего Марадона. Победи неговата Барселона, неговиот...