Драган Вучиќ

Пронајдени се 22 резултати на тема „Драган Вучиќ“
Познати

Од трогателните зборови ќе ви се заледи срцето: Додека синот го погребуваше таткото сопругата на Вучиќ откри што правела во само изолација…

Сопругата на нашето познато тв лице Драган Вучиќ кој ја загуби битката со корона вирусот, Весна, за првпат јавно проговори за тешките...
Познати

Сузана Манчиќ се збогува со Драган Вучиќ: Под тажните и емотивни зборови коментираше и уште поголемата ѕвезда од водителката (ФОТО)

Водителката и поранешна лото девојка, Сузана Манчиќ беше голема пријателка со Драган Вучиќ и честа гостинка во неговите емисии. Манчиќ...
Познати

Беа како вистински браќа: Хрватскиот пејач во шок и неверица се прости од Вучиќ- „еднаш кога и јас ќе дојдам горе стари…“ (ФОТО)

Хрватскиот пејач Владо Калембер се збогува со својот пријател, музичар и телевизиски водител Драган Вучиќ, кој во понеделникот почина...
Познати

Росана е во голема тага и шок за смртта на Вучиќ: Еве за што најмногу се карале со Вукле, а пејачката удри и по сите кои го напаѓаа

Својот пријател и колега Драган Вучиќ, пејачката Росана Сариќ- Тодоровска нагалено го викала Вукле. Росана е во голема тага и во шок...
Познати

И СЕ СРУШИЈА СИТЕ ПЛАНОВИ ЗА ВО ИДНИНАТА: Од овие зборови на сопругата на Вучиќ кажани пред еден месец солзите сами ќе ви надојдат

Се радувам што ќе одам во пензија, што здравјето ме служи. Доста беше! Најважно нешто е што здравјето ги служи и моите во семејството,...
Познати

Овој 4 мај не е кобен само за Вучиќ: Македонија низ историјата загуби многу личности на овој датум, особено оваа пејачка (ФОТО)

Македонската јавност денеска остана во неверување по веста дека на 65 годишна возраст од коронавирус почина македонскиот музичар, автор...
Познати

Регионалните медиуми со емотивни зборови се простија од Вучиќ: По осум дневната борба нашите соседи го загубија великанот (ФОТО)

Денеска јавноста буквално се шокираше од веста за смртта на познатиот македонски водител, пејач, музичар и композитор Драган Вучиќ...
Познати

Познатата македонска пејачка со тешки и тажни зборови се прости од Вучиќ: Беше до мене кога најмногу ми требаше

Веста за смртта на водителот Драган Вучиќ ја потресе македонската јавност.Неговите колеги, блиски пријатели веќе почнаа да се простуваат...