драган ѓилас

Пронајдени се 6 резултати на тема „драган ѓилас“
Вести

Заев остварил средба со српскиот опзициски лидер Ѓилас: По два дена молк, од Владата открија за што било разговарано

Македонската јавност не беше информирана дека премиерот Зоран Заев остварил средба со српскиот опозициски лидер Драган Ѓилас. За оваа...
Вести

Вучиќ откри дека Заев остварил средба со Ѓилас, Владата молчи пред македонската јавност: Што зборувале, па мора да кријат?

Српскиот претседател Александар Вучиќ во изјава за медиумите ја коментираше средбата на српскиот опозициски лидер Драган Ѓилас со...