драган даниловски

Пронајдени се 15 резултати на тема „драган даниловски“
Вести

Даниловски: Пандемијата не’ научи дека здравствениот систем е на стаклени нозе, а народот нема доверба во институциите

Доктор Даниел Даниловски на својот Фејсбук профил напиша кус осврт за тоа што сме заклучиле по две години коронавирус пандемија. Како...
Вести

Микробиологот Пановски и епидемиологот Даниловски открија детали за состојбата со коронавирусот во Македонија – ова се нивните совети

Рестриктивните мерки се потребни, меѓутоа се невозможни заради тоа што економијата и народот не може да издржи. Луѓето бараат опуштање...
Вести

Пановски и Даниловски: Владата ги одби првпат Русија и Кина за вакцини, сега македонските граѓани страдаат поради неспособноста на власта

Вечерва во емисијата „Само Вистина“ гостуваа Драган Даниловски и Никола Пановски кои укажаа дека поради грешките на власта, одбивањето...
Вести

Даниловски: Инспекторите се импотентни, контролата е навидум, на терен само симболична – затоа бројките се катастрофа

Високите бројки очекувани, но не толку брзо и не толку нагло. Причината за ситуацијата во која се наоѓа Македонија, епидемилогот Драган...
Вести

Даниловски: Би било добро да се тестираат што повеќе лица за корона вирусот, бројката која би се тестирала би достигнала до 300-400 илјади лица

Моите претпоставки врз основа на тоа кој се треба да се тестира одат до 300-400 илјади тестирања. Дури и да ја оставиме апсолутната бројка...