драган данев

Пронајдени се 74 резултати на тема „драган данев“
Вести

Данев: Сè што ветија ништо не исполнија, владата на СДСМ во предизборието пак ќе се возат во автобус Мерцедес “Ќе”

На денешната 130-та седница во Собранието на Република Македонија пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Драган Данев жестоко ја нападна владата на...
Вести

Данев до СДСМ: Наставниците не бараат милост од вас, туку почитување на законот и на колективниот договор што вие го предложивте и изгласавте

Во моментот СДСМ прави мегаломански буџети, најголеми буџети во историјата на Република Македонија и не го намалува задолжувањето...
Вести

Данев: Дали вие би го гласале овој ребаланс на буџетот во кој се предвидува намалување на средствата за образование за 34 %

На денешната собраниска седница имаше обраќање пратеникот од редовите на ВМРО ДПМНЕ Драган Данев. Тој кажа дека со овој ребаланс се...
Вести

Данев: Сите амандмани со кои се бараа средства за подобрување на квалитетот на живот за граѓаните, без аргументи се одбиени од СДСМ иако се нивни предизборни ветувања

Сите амандмани со кои се бараа средства за подобрување на квалитетот на живот за граѓаните на Кисела Вода, Аеродром, Скопје,…….без...
Вести

Данев до СДСМ: Граѓаните за да ви веруваат треба да имате кредибилитет кој што е стекнат врз база на ветени, а остварени проекти

На денешната седница на Комисија за финансирање и буџет се обрати и пратеникот од редови на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Данев кој посочи дека...
Вести

Данев: Амандманот за изградба на булевар од Момин Поток до Визбего има големо значање за трговијата на Македонија со Косово

Драган Данев, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ на дешното свое одбраќање упати апел да минисерката за финасии, Нина Ангеловска да ја удостои комисијата...
Вести

Данев: СДСМ во континуитет „проектите“ ги осмислува од удобните кабинети и реализира без соработка со граѓаните

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Драган Данев на својот Фејсбук профил објави статус каде пишува дека СДСМ во континуитет „проектите“...
Вести

Данев кон Атанасовски: Oд вас очекувавме подобри реформи во делот на образованието, како еден од гласноговорниците на дотогашната опозиција

Денеска на седницата во Собрание на Република Македонија се дискутираше за предлог закон за изменување и дополнување на закон за студентски...