драч

Пронајдени се 17 резултати на тема „драч“
Регион

Од оваа глетка ќе ви се заледи крвта- спасувачките екипи под урнатините извадија две тела на девојче и тинејџерка во Драч (ФОТО)

Бројката на повредени во моментов во земјотресот кој утринава го погоди албанскиот град Драч вртоглаво расте и во овој момент се искачи...
Регион

Aјкули на ова познато туристичко место каде летуваат Македонците стана нормална појава- уловенo „чудовиште“ од 450 килограми (ФОТО)

Присуството на ајкули во албанските морски територијални води станува нормална појава. Во период од една недела во мрежите на албанските...