доживотен затвор

Пронајдени се 21 резултати на тема „доживотен затвор“
Вести

Албанец осуден на доживотен затвор за убиство на младa наставничка: Со метален сообраќаен знак ја удрил по глава 34 пати

Албанецот кој ја нападна наставничката Сабина Неса додека се шетала во парк во Лондон е осуден на доживотен затвор за убиство. 36-годишниот...