доверба

Пронајдени се 26 резултати на тема „доверба“
Вести

Медиумите на СДСМ шират лажни вести: НДИ ја демантира анкетата според која Заев „има“ најголема доверба, а СДСМ „води“

„Националниот демократски институт дознава дека ограничени информации од нашето неодамнешно истражување на јавното мислење се појавија...
Регион

Демократскиот сојуз на Косово ги собра потписите за гласање за доверба на Владата, денеска ќе ги предаде во Собрание

Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) објави дека ги собрал потребните потписи за гласање за доверба за владата на Албин Курти и најверојатно...