доверба на влада

Пронајдени се 18 резултати на тема „доверба на влада“
Вести

Џафери сам без пратеници со Заев и министрите констатираше дека Владата останува, опозицијата бара брзи предвремени избори

Претседателот на Собранието Талат Џафери во пленарната собраниска сала, сам без ниту еден пратеник, во присуство само на премиерот...
Вести

Менкиноски за КУРИР: Гласањето доверба на Владата на Заев не беше ништо друго освен државен удар врз парламентарната демократија

Собранието вчера попладнето изгласа доверба на Владата откако претходно тоа од пратениците усно го побара премиерот Зоран Заев.  За...
Вести

Манојлоски: СДСМ вети 15% поголема плата за здравствените работници во првите 6 месеци  – поминаа 8 месеци покачување нема

Сакам да се навратам на вашите ветувања од вашата програма, што ветивте во првите 6 месеци. Викате дека ќе обезбедите целосно бесплатно...
Вести

Данев: Во недостиг на капацитет и знаење, владата на СДСМ секој ден носи погубни економски политики на штета на сите граѓани

Во Собранието на Република Македонија денес започна седницата за гласање на доверба на владата, барање кое го поднесе опозициската...
Вести

Денес ќе се гласа за доверба на Владата, ВМРО-ДПМНЕ порачува: Оваа влада нема капацитет за водење на институциите, време е да се стави крај на лагите

Собранието на Република Македонија денеска треба да ја одржи 42. седница на која на дневен ред е барањето за гласање доверба на Владата...