достоинство

Пронајдени се 5 резултати на тема „достоинство“
Вести

Мицкоски: Ќе го вратиме достоинството на вработените во здравството и образованието, се обврзуваме за поголеми плати за медицинските и просветните работници

Доста е од неправди и измами, време е да се исправиме и да исправиме се. Ќе го вратиме достоинството на вработените во здравството и...
Вести

Ковачки: Неинтонирањето на македонската химна и промената на името на униформата е поразително и газење на достоинството на македонецот

Полковникот во АРМ, Драган Ковачки, вечерва во Алфа телевизија, во одговор на прашањето какво е чувството како припадник на АРМ да се...