доручек

Пронајдени се 12 резултати на тема „доручек“
Храна и пијалаци

СУПЕРЗДРАВ доручек подготвен за само 5 минути: Рецепт за кајгана со лук и праз која секое утро ќе ја ставате на трпеза

Состојки: 4 јајца половина главица кромид половина праз 100 гр свежи печурки сол бибер 3 лажици маслиново масло Подготовка: Прво исечкајте...
Храна и пијалаци

Вака никогаш не сте подготвувале доручек, затоа мора да го испробате: Кајгана со сирење и зеленчук која воодушевува

Подготовка: 2 јајца 2 парчиња тост леб 2 парчиња тост кашкавал 2 парчиња шунка 2 парчиња гауда еден домат зелена салата Состојки: Прво потребно...