Домагој Вида

Пронајдени се 10 резултати на тема „Домагој Вида“
Познати

Откако јавно праша дали треба да ја избрка куќната помошничка реши да се промени: Еве на кој начин го направи тоа сопругата на Вида

Откако пред неколку денови цела земја ја нападна сопругата на хрватскиот репрезентативец Домагој Вида овој пат таа ги воодушеви сите. Имено...
Познати

Вида и сопругата удрија по Хрватска: Ова е безобразно да го правите додека цела нација се гордееше на СП, се гледаме на суд! (ФОТО)

Хрватскиот репрезентативец Домагој Вида со фановите откри дека бил измамен од јавното претпријатие за водовод во Хрватска откако за...
Познати

Ќе паднете во транс од минијатурното деколте и бикини- Сопругата на Вида по СП реши да ги почести фановите на нејзиниот сопруг (ФОТО)

Хрватскиот репрезентативец Домагој Вида пред една година се венчаше со Ивана Гугиќ, која е поранешен мис на Хрватска. На нивната свадба...
Фудбал

Избегната трагедија на прославата во Хрватска: Вида понесен од алкохолот можеше да има пад од автобус, Субашиќ му го спаси животот (ВИДЕО)

Фудбалерите на Хрватска веќе два дена го прославуваат второто место на СП во Русија. Откако репрезентативците беа пречекани во Загреб,...
Фудбал

Скандалозниот репрезентативец пијан го прославува полуфиналето- Вида го запеа најпознатиот хит на Тома Здравковиќ (ВИДЕО)

Репрезентативецот на Хрватска Домагој Вида по мечот против Русија и пласман во полуфиналето на СП речиси преку ноќ стана најпозната...