дом

Пронајдени се 102 резултати на тема „дом“
Занимливости

Овие три работи треба да ги фрлите од вашиот дом: Влијаат врз вашиот мир и прават да се чувствувате лошо

Како што пишува mydoiman.com начелата на фенг шуи, многу јасно укажуваат кои предмети треба да ги задржиме, а од кои треба да се ослободиме. Според...
Вести

ЗДАНИЕ ОПКОЛЕНО СО БОДЛИКАВА ЖИЦА: Турските медиуми објавија во каков раскош живее Седат Пекер, пред влезот има и топ! (ФОТО)

Седат Пекер мафијашот на кого македонското МВР му издало и македонски пасош под името Џадин Амедовски се уште е топ тема во регионалните...
Познати

Ќе живеат во дом кој е цел во злато – сестрата на Богдана Ражнатовиќ ќе има еден детаљ во вилата што го нема ниту Цеца! (ФОТО)

Бојана Родиќ и Мирко Шијан ова лето ќе станат родители за прв пат, а кога приновата ќе пристигне во домот тие ќе продолжат да живеат во...
Живот и стил

Сите ја правиме истата грешка: Овие 4 работи во домаќинството ретко се чистат, а претставуваат легло на бактерии

Честопати, при чистење на куќата, не обрнуваме жвнимание на овие предмети, а треба. Добро е да се знае дека ниту дома не сме заштитени...
Познати

Домот на Рада Манојловиќ сега е вила, а некогаш беше пропадната колиба- еве од каде потекнува познатата пејачка (ФОТО)

Ниту пејачката Рада Манојловиќ не ја заобиколи оваа корона криза која ги погоди најмногу пејачите од целиот свет. Времето додека паузира...
Познати

Ова го има само во бајките: Вељко на денот на роденденот покажа како е украсен домот во Тител- малиот Жељко не се двои од елката (ФОТО)

Синот на фолк дивата Светлана Цеца Ражнатовиќ вчера наполни 24 години, а најдобриот подарок кој го добил го сподели преку фотографија...
Познати

„Да може да стане ќе посака повторно да умре“- 4 години без Есма, нејзиниот дом наликува на сцена од хорор филм- државата ја заборави!

На денешен ден 11 декември 2016 година на 73 годишна возраст, по кратко и тешко боледување почина кралицата на ромската музика Есма Реџепова-Теодосиевска. Таа...
Занимливости

Мислеле дека имаат крадци во домот, а кога ја погледнале безбедносната камера останале без здив- по ова многумина ќе стават камери

Речиси мирна ноќ да имаше едно семејство од Калифорнија се додека среде ноќ не ги разбудија чудни звуци во дворот. Семејството Росас...