долнени

Пронајдени се 7 резултати на тема „долнени“
Вести

Милошоски од Долнени: Глигороски ќе биде идниот градоначалник, СДСМ и ДУИ заминуваат во историјата тие направија најмногу штета досега

„За кандидат за градоначалник на Долнени беше посочен Ладо Глигороски, како човек кој што може да обедини, како човек што може да победи...
Вести

Тутунарите на протест и во Долнени- незадоволни од ниската откупна цена на тутунот го блокираа патот (ФОТО)

Револтирани тутунари и земјоделци денеска излегоа на протест во Долнени. Тие револтот кон оваа ненародна власт и министерот за земјоделие...
Вести

Трипуновски по барање на тутунарите во посета на општина Долнени: Во моментов само една компанија врши откуп на тутун

Денеска повторно бев во општина Долнени на барање на тутунарите од селата Новоселани, Дебреште и Ропотово, напиша на својата Фејсбук...