долг

Пронајдени се 43 резултати на тема „долг“
Вести

Полска: Усвоен извештај според кој Германија на земјата и должи 1,3 трилиони евра оштета од Втората светска војна

Полска претрпела штети во износ од над 1,3 трилиони евра за време на Втората светска војна, се посочува во извештајот на полската парламентарна...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Владата се задолжува 900 милиони за ДУИ да прави криминал, за таа цел бизнисмен близок до партијата станал сопственик на градежна фирма

Владата се задолжува 900 милиони за ДУИ да прави криминал, за таа цел бизнисмен близок до партијата станал сопственик на градежна фирма,...
Македонија

ВИДЕО: Долгот од над 14.000 евра за лекувањето на Есма уште стои, Симеон вели ќе го плати ако Реџепови се откажат од наследството

И по пет години од смртта на Есма Реџепова Теодосиевска, долгот за лекување во болницата со износ од над 14.000 евра сè уште не е подмирен...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Пиунот Ковачевски како прва мерка ја зголеми цената на струјата за 15%, а како заменик министер ја задолжи државата 2.1 милијарда евра

Пиунот Ковачевски како прва мерка ја зголеми цената на струјата за 15%, а како заменик министер ја задолжи државата 2.1 милијарда евра,...
Скопје

ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов остави долг на градот од 160 милиони евра и мост во Аеродром со 100тина нерешени имотно правни односи

Шилегов остави долг на градот од 160 милиони евра и мост во Аеродром со 100тина нерешени имотно правни односи, се вели во партиското соопштение...
Познати

Мајката на Дарко Лазиќ поради синот и Барбара надвор од здрав разум! Откриено е што се случува: „Имаат долг од речиси милион динари“

Дарко Лазиќ и Барабара Бобак со една објава на Инстаграм ги подигнаа сомнежите дека чекаат бебе, но оваа вест наводно ја загрижила мајката...
Економија

„Годишно долгот расте побрзо во време на власта на СДСМ, а помал процент се одвојува за капитални инвестиции“

ЈАВНИОТ ДОЛГ И КАПИТАЛНИТЕ ИНВЕСТИЦИИ СЕГА И ТОГАШ! Јавниот долг на државата во периодот 2006-2016 кога Владата на Македонија ја предводеше...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: За време на власта на Заев долгот порасна за 2,4 милијарди евра, а во 11 години претходно долгот порасна само 2,8 милијарди евра

Македонија со власта на Заев меѓу другото тоне и економски, велат во партиското соопштение од ВМРО-ДПМНЕ. Освен што за една година се...