документи

Пронајдени се 25 резултати на тема „документи“
Вести

Нови документи за илинденскиот период: Илинден темел на државата, погледнете ја шифрираната азбука на Гоце Делчев

И по речиси 120 години (прецизно, 118 години се од Илинденското востание), историската приказна за славното време е пак нова. Фактите остануваат,...
Вести

„Ла Верита“ ги објави писмата на Филипче: Ја ослободил „Синофарм“ од одговорност при евентуални последици од вакцината

Италијанскиот весник „Ла Верита“ денеска продолжува да објавува детали во врска со набавката која Македонија се обиде да ја направи...
Вести

Европската агенција за лекови цел на хакерски напад, пристап имале до документи за вакцината на Фајзер/Бионтек за Ковид-19

Документите во врска со барањето за одобрување на вакцината на „Фајзер/Бионтек“ против Ковид-19 беа хакирани за време на кибер напад...
Занимливости

ФОТО: Добил син, а никој не му верувал како се презива – „Секогаш мора да покажам документ за идентификација“

-Луѓето мислат дека се шегувам кога ќе им се претставам, па каде и да одам морам да имам документ како доказ за идентитетот, се пожали...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Заев потроши цела емисија, а не кажа дали го осудува документот на Бугарија со кој го попречуваат нашето членство во ЕУ

Зоран Заев во него познат стил, со раката на срце и главата благо наведната продолжува да лаже. Цела емисија помина, а Заев не кажа дали...