документарен филм

Пронајдени се 13 резултати на тема „документарен филм“
ТВ и Филм

Елизабета Втора во издание кое светот досега не го видел: Еве што ќе видите во новиот документарен филм за кралицата (ФОТО)

Видеата што ќе му бидат откриени на светот го содржат животот на кралицата од кога била бебе до нејзиното крунисување во 1953 година. Досега...
Познати

Која е вистинската Џенифер Лопез? Следи документарен филм за нејзиниот живот, мајчинството и славниот настап на Супер Боул

Џенифер Лопез ќе биде тема на новиот документарен филм кој премиерно ќе биде прикажан на 8 јуни на отворањето на „Tribeca Film Festival“, пред...
Познати

Вдовицата на Оливер Драгојевиќ проговори една година по неговата смрт: „Немав сила за документарецот, а сега следува концерт“

Вдовицата на музичкиот великан Оливер Драгојевиќ била поканета на премиерата на документарниот фил „ОЛИВЕРовите 70“, кој премиерно...