докторка

Пронајдени се 21 резултати на тема „докторка“
Вести

Детали за скандалот: Обвинителството оформи предмет за невработената лекарка која што изврши царски рез во болница во Битола

Основното јавно обвинителство Битола оформи предмет по добиена анонимна пријава на 12 јануари 2021 година, а во врска со постапување на...
Вести

Докторка од Гостивар по примање на вакцината: Очекувам вакцинацијата да биде светлина на крајот од тунелот

Доктор Хатије Исмаили која потекнува од Гостивар, а живее и работи како гинеколог во Словенија, се вакцинираше против ковид 19. Споделувајќи...
Вести

Откази секојдневно се нижат: Од „8 Септември“ заминува главниот инфектолог, отказ дала и докторка од Инфективна

Една докторка – инфектолог дала отказ од Клиниката за инфективни болести и планира да замине да работи во приватна болница, а исто така...
Вести

ДРАМАТА ВО ГОБ 8 СЕПТЕМВРИ ПРОДОЛЖУВА: Приведени шест лица кои и се заканувале на докторката- еден од нив со коронавирус

Шест лица вечерва се приведени во полициската станица Гази Баба поради инцидент во Градската општа болница „8 Септември“ во Скопје. Како...
Вести

Д-р Шопова до Филипче: Доста сте лекар и политичар оптимист, бидете РЕАЛИСТ…доблест е да се каже дека згрешивте !

Докторката од Инфективната клиника Жаклина Шопова на својот Фејсбук профил сподели статус во кој пишува дека Филипче мора да биде реалист...
Занимливости

Поради оваа докторка сите мажи сакаат да бидат болни: Има 400.000 фанови на Инстаграм, а ќе видите и зошто (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Минди Ситинприти е докторка со повеќе од 420.000 фанови на Инстаграм. Поради фотографиите кои таму ги објавува сите би посакале да станат...
Познати

Секси докторката го запали островот: Сопругата на најскапиот голман во светот ќе ви го помати паметот во бикини (ФОТО)

Ливерпул пред некој ден го урна светскиот рекорд за голмани и го купи Алисон Бекер од Рома, а со него во Англиај пристигна и секси сопругата...
Вести

Млад Македонец залудел 54 годишна докторка од Австрија: Се развела од сопругот, го примила дома, а не ни претпоставувала што ја чека

Омажена 54 докторка од Австрија се развела од мажот затоа што се заљубила во невработен 25 годишен Македонец, кого потоа го примила во...