Доктори

Пронајдени се 43 резултати на тема „Доктори“
Вести

Јаневска: Нашата група лекари работат од хуманизам и добра волја иако би имале полно право да одбијат работа затоа што работат незаштитени

Во вечерашната емисија „Заспиј ако можеш“ на телевизија Алфа гостуваше професор доктор Весна Јаневска патолог. На прашање да се направи...
Вести

Солзите на хероите: Емотивно збогување на медицински лица кои заминуваат од Вухан по стивнувањето на коронавирусот (ВИДЕО)

Во Кина стивна епидемијата со коронавирусот. Сите 16 привремени болници во Вухан се затворија и медицинскиот персонал кој макотрпно...
Вести

ДРЖАВАТА ВО КОЛАПС: Докторите на терен одат со фармерки и омален мантил, полицајците позајмуваат облека, војниците со искинати униформи

„Македонија од ден на ден се повеќе тоне“, а „здравството, полицијата, војската и пожарната ни се во целосен колапс“, ова се само дел...
Вести

„Здравство“: Хорор во Чаир – Помина славењето, но докторите и понатаму работат ни со минимум услови и како во кланица

Здравствениот дом во Чаир е едно од најбитните и најважните места за граѓаните во овој дел на Скопје доколку им притреба итна медицинска...