доктор

Пронајдени се 26 резултати на тема „доктор“
Вести

СКАНДАЛ: Во екот на грип во Македонија доктори одбиваат преполна чекална болни дечиња и се однесуваат нехумано (ВИДЕО)

Скандалите поврзани со министерството за здравство никако да стивнат дури и во екот на грипот од кој до денеска починаа вкупно три лица. Доказ...
Вести

Погребани остатоците од над 2.000 фетуси кои беа пронајдени во гаража на доктор: Ужасната приказна конечно доби епилог

На гробиштата во американскиот град Индијана се погребани остатоците од над 2.000 фетуси кои минатата година се пронајдени во гаражата...
Занимливости

Полицијата влезе во домот на лекар по неговата смрт: Сопственикот на клиника за абортуси чувал нешто ужасно (ВИДЕО)

Остатоци од над 2000 фетуси се пронајдени во домот на американски лекар од Илиноис по неговата смрт, објави локалната полиција. Семејството...
Занимливости

Жените не можат да му одолеат на пластичниот хирург Вујовиќ: „Дејли мејл“ го прогласи за најпривлечен на светот (ФОТО)

Пластичниот хирург Василије Вујовиќ (28) од Белград најпрво ја воодушеви својата домашна јавност, а набрзо потоа и британскиот „Daily Mail“,...
Познати

Докторот на Дарко Лазиќ се огласи со детали: Да можев да предвидам што ќе биде со него, ќе добиев Нобелова награда

Додека не добијам одговор од неговиот организам, не можеме да даваме никакви други прогнози, ниту да планираме било што, објаснува Драгош...