доктор

Пронајдени се 36 резултати на тема „доктор“
Вести

Интервју за КУРИР со д-р Арсова: Жените да внимаваат со косата, а мажите со брадата – и вака може да се пренесе коронавирус

Во тек на пандемијата со коронавирусот треба да одбегнуваме често доприање на косата заради можноста на задржување на Ковид-19 на влакното....
Вести

Интервју со докторката Весела Христовска: Корисни совети до граѓаните во битката против коронавирусот

Докторката Весела Христовска во интервју за КУРИР испраќа важни совети до граѓаните. Со неа разговаравме за начинот на заштита од коронавирусот,...
Вести

СКАНДАЛ: Во екот на грип во Македонија доктори одбиваат преполна чекална болни дечиња и се однесуваат нехумано (ВИДЕО)

Скандалите поврзани со министерството за здравство никако да стивнат дури и во екот на грипот од кој до денеска починаа вкупно три лица. Доказ...
Вести

Погребани остатоците од над 2.000 фетуси кои беа пронајдени во гаража на доктор: Ужасната приказна конечно доби епилог

На гробиштата во американскиот град Индијана се погребани остатоците од над 2.000 фетуси кои минатата година се пронајдени во гаражата...
Занимливости

Полицијата влезе во домот на лекар по неговата смрт: Сопственикот на клиника за абортуси чувал нешто ужасно (ВИДЕО)

Остатоци од над 2000 фетуси се пронајдени во домот на американски лекар од Илиноис по неговата смрт, објави локалната полиција. Семејството...