докази

Пронајдени се 21 резултати на тема „докази“
Вести

Утре во 10 часот ВМРО-ДПМНЕ ќе обелодени докази за тоа како Заев го има окупирано системот и ги користи институциите за партиски цели

Утре во 10 часот ВМРО-ДПМНЕ ќе обелодени докази како Зоран Заев го има окупирано системот и ги користи институциите за партиски цели,...
Регион

ЗАВРШЕНА ИСТРАГАТА ПРОТИВ МИКА АЛЕКСИЌ: Пристигнаа сите докази, еве што вели адвокатот Тинтор за налозите на вештакот

Вишото обвинителство во Белград ја заврши истрагата против директорот и сопственикот на училиштето за глума, Мирослав Мика Алексиќ,...
Вести

Повеќе од 10 часа трае рочиштето за „Тенк“: Судот ги одби сите барања и приговори на одбраната, ќе се слушаат “бомбите“

Со часови се одржува рочиште за случајот на СЈО „Тенк“. Она што е симптоматично за целиот процес е фактот дека судот ги одбива сите...