Дојран

Пронајдени се 44 резултати на тема „Дојран“
Вести

САМО ОВОЈ МАКЕДОНСКИ ГРАД И ПРКОСИ НА КОРОНАТА: Цело лето нема заболен од вирусот кој го „совлада“ светот!

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 3 дена (од 26.08 до 28.08.2022): Направени...
Општини

Николоски: Ако Филип можеше да го спаси Дојранското езеро, убеден сум дека ќе донесе просперитет и развој на Дојран

Малкумина во светот можат да се пофалат дека спасиле цело езеро, но тоа може да го направи Филип Дончовски, човекот кој имаше храброст...
Општини

Дончовски: Активирање на индустриската зона – Ѓопчели, зона за изградба на куќи за млади брачни парови, бесплатен оброк за секој ученик

На вечерашниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Дојран, кандидатот за градоначалник Филип Дончовски, истакна бројни проекти кои гарантира дека...