договор

Пронајдени се 207 резултати на тема „договор“
Вести

Арсовски: Власта јавно да го обелодени договорот со Бугарија и дали спрема национално предавство, ВМРО-ДПМНЕ нема да прифати штетен договор

Бујар Османи вчера кажа дека помеѓу Бугарија и Македонија има документ кој е основа за договор меѓу двете држави кој што македонската...
Познати

ГОТОВО Е: Душко Тошиќ го потпиша листот хартија, не може веќе да крие, па сподели со следбениците да знаат и тие (ФОТО)

Пред два дена на фудбалерот Душко Тошиќ му истече забраната за приближување на Јелена Карлеуша, но тој сепак овие денови не е во Србија,...
Вести

Мицкоски: Последната комуникација со Заев ми беше кога му пратив порака да не попушта и да не склучи штетен договор со Бугарија

Па имавме една комуникација, кога се проструи во јавноста дека се преговара за спорот со нашиот источен сосед. Во таа комуникација, сега...
Регион

Радев до Мицотакис: Договорот од Преспа и Договорот за пријателство да станат дел од преговарачката рамка на Македонија со ЕУ

Бугарскиот претседател Румен Радев за време на разговорите со грчкиот премиер Киријакос Мицотакис во Софија повикал Договорот за пријателство,...
Вести

Попов: Шилегов потроши 420.000 евра за телефонска централа која не е инсталирана во Градската куќа и никој не знае каде е (ДОКУМЕНТИ)

Петре Шилегов потрошил 420.000 евра за набавка на мрежна инфраструктура и ИП телефонија за потребите на Градската куќа на ул. Лазар Личеноски...