договор со преспа

Пронајдени се 4 резултати на тема „договор со преспа“
Вести

Хаос во Грција: Демонстрантите викаа „Македонија е грчка“ и тргнаа кон парламентот, полицијата фрла солзавец

Десетици илјади Грци се собраа на протестот против Договорот од Преспа во Атина. Полицијата во еден момент фрли солзавец, кога демонстрантите...