Договор Косово-Србија

Пронајдени се 37 резултати на тема „Договор Косово-Србија“
Регион

Могерини најави дека ќе свика средба на лидерите на Србија и Косово пред сесијата на Генералното собрание на ОН

Високата претставничка за надворешна и безбедносна политика на ЕУ Федерика Могерини денеска изјави дека ќе предложи нова средба на...