доење

Пронајдени се 18 резултати на тема „доење“
Живот и стил

Доколку мајката го конзумира ова млеко за време на доењето, бебето ќе биде помалку алергично на храна

Бебињата чии мајки конзумираат кравјо млеко за време на доењето, се помалку алергични на храна, се посочува во истражување на Универзитетот...
Ракомет

Легендарниот тренер им се налути на ракометарките кои ем играа ем ги доеја своите бебиња- една од нив им одржа и лекција на сите (ФОТО)

Легендарниот руски тренер Евгениј Трефилов кој беше и долгогодишен селектор на репрезентацијата, во овој момент не работи во ниту еден...