днк

Пронајдени се 28 резултати на тема „днк“
Вести

Идентификацијата на жртвите во автобуската несреќа ќе заврши утре, в петок посмртните останки ќе бидат пренесени во земјава

Според најавите од Обвинителството на Бугарија, идентификацијата на телата на 45-те жртви во сообраќајната несреќа минатиот вторник...
Вести

Обвинител и истражител од Бугарија доаѓаат во земјава за да земат ДНК од семејствата на загинатите на автопатот „Струма“

Екипа од шест истражители од бугарската национална истражна служба и тројца обвинители од Окружното обвинителство во Перник ќе работат...
Познати

Панчо и Андреј од ДНК понудија лекување на бездомно лице: Естрадните уметници повторно покажаа дека се многу повеќе од забавувачи, додека власта и системот одново потврдија колку се „трули и распаднати“ (ФОТО)

Македонија – земја на многу работи, најмногу на апсурди! Повеќе има грижа за домашните миленици и кучињата скитници, отколку за луѓето…...
Вести

Панчо ДНК до Владата: Најлесно е да се удри по македонските артисти кои ги множите со нула, уметниците ќе дигнат глас на улица

По новите рестриктивни мерки кои ги донесе Владата, а се однесуваат на угостителските објети, на социјалните мрежи се оглси пејачот...
Живот и стил

Му ја исполни најголемата желба на своето момче, па сите останаа шокирани: Неговото семејство поради ова не сака да ја види!

Една девојка стана најомразената личност во семејната куќа на нејзиното момче. Ја обвинуваат дека им ги уништила животите и буквално...
Познати

Се огласи водителката која среде емисија дедо ја фати за задникот: Добив уште една понуда по завршување на емисијата (ВИДЕО)

Водителката на српската емисија ДНК Наталија Симовиќ овие денови буквално е хит низ целиот регион поради кадрите од последната емисија...