Дневен преглед

Пронајдени се 11 резултати на тема „Дневен преглед“
Вести

Европа повторно ќе колабира- во оваа држава само денеска над 10 илјади новозаболени, а она што се случува во Кина е неверодостојно

Според најновите податоци, во светот со новиот коронавирус до сега се заразени 31.891.188 лицe. Од нив починале 977.427 пациенти, а оздравеле...
Вести

ЗАСТРАШУВАЧКИ БРОЈКИ ДОАЃААТ ОД СОСЕДСТВОТО- Во БиХ во едно деноноќие вртоглава бројка на новозаразени, слично и во Хрватска

Според последните податоци, во светот од новиот коронавирусот до сега се заразиле вкупно 25.032.361 лица. Од нив починале 843.249, а оздравеле 17.391.675...
Македонија

ЗАБОРАВЕТЕ ПАТУВАЊА ВО ХРВАТСКА- државата воведе нови правила за Македонците, во Србија регистриран голем број новозаболени

Според последните податоци, во светот со коронавирус досега се заразени 9.422.847. Од нив починале 481.441, а оздравеле 5.092.693 луѓе. – Во Србија...
Вести

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот: Најмалку 12 земји, вклучувајќи ги Германија, Италија и Шпанија, почнаа да ги ублажуваат мерките

Според најновите податоци, во светот со новиот коронавирус досега се заразиле 3.687.688 лица. Од нив починале 255.138, а оздравеле 1.220.637 луѓе. –...