дизниленд

Пронајдени се 15 резултати на тема „дизниленд“
Живот и стил

Двојно изненадување: Тој ја запроси во Дизниленд, а таа имаше уште подобра вест за него (ВИДЕО)

Дизниленд за многумина, па така и за Самер и Вејвс е „најсреќното место на светот“. Двајцата подготвувале изненадување за својата љубов. Момчето...
Познати

Светот собираше пари за нејзината тешка болест, но безуспешно- почита 15 годишната актерка која се прослави во филмот на Дизни (ФОТО)

Актерката од филмот на Дизни „Queen of Katwe“ Никита Перл Валигва, почина на 15 години, пишува BBC. Туморот на мозокот ѝ бил дијагностициран...