дивоградба

Пронајдени се 26 резултати на тема „дивоградба“
Вести

Заев признава: Со Беџети разговарав за судски одлуки и за однесувањето на членовите на судскиот совет избрани од парламентот

Во својот најнов Фејсбук статус Зоран Заев призна дека разговарал со градоначалникот на Сарај Блерим Беџети за судски одлуки и за однесувањето...
Општини

ФОТО: Во заштитената зона на охридското крајбрежје се гради- општината „не знае“ во чија сопственост е објектот

На барање на КУРИР општина Охрид ни одговори на неколкуте поставени прашања во врска со дивата изградба која никна во заштитената зона...