диво насеље

Пронајдени се 43 резултати на тема „диво насеље“
Вести

Јакимовски: Убиствата на Младенов, Нешковски, Смилковско беа големо сценарио на Заев за добивање гласови, граѓаните беа излажани, а вистината не ја дознаа

Зошто и ден денеска не се расчистуваат убиството на Никола Младенов и на Мартин Нешковски, убиството кај Смилковското езеро, Диво Насеље,...
Вести

Адвокатите на кумановската Група: Непојавувањето на Ахмети и Груби како сведоци, по втор пат ги запечати доживотните казни

Апелациониот суд Скопје денес ја потврди пресудата на Основниот суд за изрекување казна против членови кумановската група кои се обвинети...