дива депонија

Пронајдени се 11 резултати на тема „дива депонија“
Скопје

Пред амбулантата во Ѓорче Петров 2 никна дива депонија, а за да поработи градоначалникот мора да има камера и протести (ФОТО)

Фејсбук страната Ѓорче Петров денеска сподели видео од Ѓорче Петров 2 каде кај амбулантата никнала дива депонија. -НОВО ! НОВО ! НОВО...
Општини

Локвенец: Депонијата во Прилеп гори 6 дена, граѓаните се трујат, а власта не е способна да го изгасни пожарот (ВИДЕО)

Од 27 јуни до денес 3 јули градската депонија кај Алинци во близина на Прилеп гори и претставува нова еколопка бомба во срцето на Пелагонија....
Скопје

О2 иницијатива: Дивата депонија во Шутка „пуштена на максимум“- се игнорираат пораките од Институтот за јавно здравје, мерната станица во Карпош не работи

Иницијативата О2 на својот Фејсбук профил споделија видео од дивата депонија во Шутка, потенцирајќи дека никој не се грижи во државава...
Вести

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Дива депонија во Карпош покрај кејот на Вардар, на местото каде што Богоев вети изградба на голем парк

Голема дива депонија е глетката која граѓаните секојдневно ја гледаат покрај кејот на реката Вардар во Општина Карпош. Место кое треба...