дискотеки

Пронајдени се 6 резултати на тема „дискотеки“
Вести

МОРБИДЕН ТРЕНД СЕ ШИРИ ВО ЕВРОПА: Со инекции во нозете, рацете, грбот и рамена се напаѓаат луѓе во дискотеките, поголем дел од жртвите се девојки

Најмалку 53 лица тврдат дека имале гадење, вртоглавица, несвестица и дека не можеле да одат откако биле избодени на подиумот. Најголем...
Скопје

Ќе се рушат летните дискотеки во парк, Шилегов нема пари ниту за реконструкција на библиотеката „Браќа Миладиновци“

На седницата на советнички прашања во Град Скопје, советникот на ВМРО-ДПМНЕ Лука Кржалоски го праша градоначалникот Петре Шилегов дали...