директори

Пронајдени се 15 резултати на тема „директори“
Вести

„ФАКТОР“: Софијанова повторно на чело на Детската клиника, разрешени Жан Зимбаков од Кардиологија и Андоновски од Козле

Големи промени во директорските фотељи во неколку клучни клиники во Скопје и Институтот за белодробни заболувања кај децата „Козле“....
Вести

Владата именуваше нови директори: Ајдини на комунален инспекторат, Иљази на Дирекцијата за радијациона безбедност

Владата на денешната седница ги именуваше Сали Ајдини за директор на Државниот комунален инспекторат, соопшти владината прес-служба. Рухан...