Динамо Загреб

Пронајдени се 19 резултати на тема „Динамо Загреб“
Фудбал

Од оваа глетка ќе се смеете со солзи: Во соблекувалната на Динамо Загреб ечат најпознатите хитови на Балканот и се врти оро (ВИДЕО)

Фудбалерите на Динамо од Загреб се пласираа во нокаут фазата од Лигата на Европа, а овој историски успех на клубот од Максимир се славеше...