димса арсовски

Пронајдени се 18 резултати на тема „димса арсовски“
Вести

Арсовски: ВМРО-ДПМНЕ ги организира секојдневните блокади во име на граѓаните, СДСМ нема да ги заплаши граѓаните кои протестираат преку МВР и нивните притисоци

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски линковски во вестите на ТВ Алфа зборуваше за блокадите кои ВМРО-ДПМНЕ ги организира веќе втор...
Вести

Арсовски: МВР на чело со Чулев го реши „Јавна соба“ за еден ден, додека Спасовски им се смее во лице со денови на жртвите

Повторното појавување на случајот „Јавна соба“ е само резултат на неспособноста на СДСМ и на Оливер Спасовски. Во моментов Министерството...
Вести

Арсовски: 200 илјади евра од Коста Петров за агенцијата на советник од Град Скопје, јавно го повикувам на дебата Петров за овој скандал

Коста Петров со денешната реакција и демант штотуку призна дека е сомнителен тендерот со кој се ангажирани двете маркетинг агенции.200.000€...
Вести

Арсовски: Кој од Владата ургирал да не излезат инспектори на увид на камионот со шверцувана роба да биде ослободен?

Додека граѓаните се оставени сами на себе да се борат со оваа пандемија и се преокупирани и исплашени за своите животи, бидејќи секојдневно...
Вести

Арсовски: Заев преговарал и ветувал на политичарите од нашиот источен сосед, ги изманипулира граѓаните на Македонија и сега му се наметна нов спор

-Нека излезе Зоран Заев и нека каже што е разговарано во изминативе две три години, што е преговарано, што има ветено и сето она што сега...
Вести

Арсовски: Македонија е црн лидер по починати од корона граѓаните трпат штети и страдаат , а Филипче и Караџовски играат пинг-понг со корона кризата

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски во емисијата “Што мисли народот” на Стар телевизија оцени дека сите одлуки што ги носи...