Димковски

Пронајдени се 3 резултати на тема „Димковски“
Економија

Регионалното здружение „Тиквешки лозаро овоштари“ до министерот Димковски: Не потценивте и не уништивте како луѓе!

Регионалното здружение Тиквешки лозаро – овоштари во текот на минатата а и оваа година упати три пати барање за средба со министерот...
Вести

Трипуновски до Димковски и Царовска: Наместо да се сликате покрај цевки и наводни инвестиции, добро би било да кажете кога планирате да ги исчистите каналите во кочанскиот регион

#TrajanDimkovski(бела кошула) #MilaCarovska Наместо да се сликате покрај цевки и наводни инвестиции, добро би било да кажете кога планирате да ги исчистите...
Вести

Трипуновски до Димковски и Спасовски: Почитувани љубители на бадем и лешник, купивте апетисани, а сега скратете од луксуз и дајте им на земјоделците

Почитувани господа од власта, Трајане и Оливер – љубители на макијато, еспресо, бадем и лешник! По 100 пат сте фатени во лага, а ова е...