димитров

Пронајдени се 11 резултати на тема „димитров“
Вести

Арсовски: Заев, Димитров, Шекеринска, Османи молчат и очигледно поддржуваат странски политичари да вршат говор на омраза кон македонскиот народ

На тема говор на омраза, вечерва портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски, во 24 Анализа во Телевизија 24, истакна дека актуелната власт...
Вести

Андоновски: Зошто Димитров го криеше документот со кој од нас се бара откажување од македонскиот јазик, историја и малцинство како услов за продолжување на европските интеграции?

Зошто Димитров го криеше документот со кој од нас се бара откажување од македонскиот јазик, историја и малцинство како услов за продолжување...
Вести

Факти кои го одбележаа денот: Заев и Димитров го кријат документот со кој се условува датумот за преговори и во исто време функционери на СДСМ продолжуваат со криминалот во државата

Факти кои го одбележаа денот според ВМРО-ДПМНЕ: 1.Заев и Димитров го кријат од јавноста понижувачкиот документ со кој Бугарија отворено...
Македонија

Педагогот или министер Димитров: Нашите граѓани не се плашат од поголема строгост или враќање во поправна клупа?!

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бујар Османи и министерот за надворешни работи Никола Димитров, денеска...