димитар стевананџија

Пронајдени се 34 резултати на тема „димитар стевананџија“
Вести

Стевананџија: Несериозно е за нов министер кој што во првата недела потпиша 100 милиони евра за задолжување да не присуствува на седниците на Комисијата

На денешната седница на Комисија за финансии и буџет се обрати пратеникот Димитар Стевананџија од редовите на ВМРО-ДПМНЕ при што посочи...
Вести

Стевананџија: Шпанската фирма Рубау потврди дека заради партиски притисоци владата го раскина договорот за патот Градско-Прилеп

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Димитар Стевананџија на денешната комисисика седница за ребаланс на буџетот изјави дека оваа од направеното...
Вести

Стевананџија: Поради непочитување на деловничките одредби предлагам неколку точки од денешната седница да бидат тргнати

Димитар Стевананџија, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ на денешната собраниска седница рече дека предлага предложените точки од дневниот ред...
Вести

Стевананџија до СДСМ: Недозволиво во завршната сметка во рамките на стапката за инвестиции за високо образование да стои реализација нула

Денес на седницата во Собрание на Република Македонија пратеникот Димитар Стевананџија од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За...
Вести

Стевананџија до Туферџиќ: Студентите кои ги лажеше сега штравови јадат, снимавте спотови, а немате една шајка ставено!

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Димитар Стевананџија жестоко ја критикуваше својата пратеничка колешка, Ивана Туферџиќ која...
Вести

Стевананџија: Би било подобро кога би ги укинале овие министерски места, затоа што ништо не сработиле за 22 месеци

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Димитар Стевананџија на вчерашната седница во собранието рече дека секој кој што има сопствена желба за себе...