Димитар Димовски

Пронајдени се 67 резултати на тема „Димитар Димовски“
Вести

Димовски: Поради мојата љубов кон Македонија четврта година сум предмет на политички прогон- слушам ќе го прошират со трет, повторно монтиран кривичен предмет

Веќе четврта година сум предмет на политички прогон од страна на власта, заради моето политичко дејствување и мојата љубов кон Македонија....
Вести

Димовски: Помислив дека ќе се пофалат дека вработиле 40.000 граѓани, а тие само гледаат колку ажурирани членови имаат

„Јас пак помислив дека ќе се пофалат дека се вработени нови 40.000 граѓани на Република Македонија. Или, дека се вакцинирани 40.000 луѓе против...
Вести

Димовски до Ковачев: Тоа што сте нашле квислинзи на власт, не значи дека Македонците ќе ви попуштат, ние ќе пееме за Јане, оној од чие спомнување се плашите

МАКЕДОНИЈА ИМА СВОИ ИНТЕРЕСИ, СВОЈА ПОЛИТИКА И СВОЈА ИДНИНА, АНДРЕЈ КОВАЧЕВ. А ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ Е ПРЕДВОДНИК НА ОТПОРОТ И ПОСЛЕДНИОТ...
Вести

Димовски му одговори на Ковачев: ВМРО-ДПМНЕ протестира против оние чија цел е да ги уништат Македонскиот народ и Македонската држава и против неофашистите како тебе и тој кого го фалиш

ВМРО-ДПМНЕ, не толку почитуван Андреј Ковачев, протестира против оние чија цел е да ги уништат Македонскиот народ и Македонската држава...
Вести

Димовски: Секој од нас, без разлика дали е ВМРО-ВЕЦ, СДС-ОВЕЦ, ЛЕВИЧАР, ДЕМОКРАТ е должен на свој начин да се спротистави на ова лудило и предавство

Историчарите од комисијата не треба да чекаат ниту еден момент повеќе, за да ја напуштат комисијата во која се членови. Се надевам дека...
Вести

Димовски: Мерките кои ги наметнува СДСМ не само што не се во корист на народот, економијата и државата, туку дополнително ќе имаат уништувачки ефект на целиот систем

Димитар Димовски од ВМРО-ДПМНЕ преку својот Фејсбук профил пишува дека мерките кои ги наметнува СДСМ не само што не се во корист на народот,...
Вести

Димовски: Бугарија да му се извини на Македонскиот народ за сите страдања и угнетувањето кои и ги причинила во минатото

Членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Димитар Димовски  преку својот Фејсбук статус пишува дека Бугарија треба да му се извини...
Вести

Димовски: На Луи Витон ташните, на полињата со марихуана и занимавањето со дрога на функционерите на власт, мора да им ставиме крај

Денеска сме во Берово со цел да ја продолжиме кампањата Обнова на Македонија. Во оваа кампања главна цел ни е да ги слушнеме проблемите...