димитар апасиев

Пронајдени се 70 резултати на тема „димитар апасиев“
Вести

Таравари и Апасиев потврдија: ВМРО-ДПМНЕ, Беса, Алтернатива, Алијанса за Албанците и Левица имаат ново парламентарно мнозинство

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев, и генералниот секретар на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари во вечерва во изјава за ТВ...
Вести

Димовски: Потегот на Мицкоски да се повика да се приклучи Апасиев е исправен и е за рушење на Заев, ако е искрен ќе прифати соработка

Проблемите за кои зборувавме се на локално ниво и треба да се соработува за да се решат тие проблеми на граѓаните. Прегрупирање се гледа....
Вести

Здравковски до Апасиев: Ако не се изгласаше „Законот за Колска“ ќе се доведеше во прашање егзистенцијата на стотина вработени кои ги хранат нивните фамилии од таа плата

Поштован Димче, ако ова се однесува на вчерашната седница (затоа што постот е од вчера), треба да кажеш пред граѓаните на Велес дека на...
Вести

Апасиев излажа дека ВМРО-ДПМНЕ правеле кворум на власта за Законот за државјанство, СДСМ и ДУИ сами имале мнозинство

Пратеникот на Левица, Димитар Апасиев, не ја зборуваше вистината кога кажа дека ВМРО-ДПМНЕ правеле кворум на власта за Законот за државјанство. Вистината...
Вести

Петрушевски: Додека ние ги штитиме македонски национални интереси, Апасиев по наредба на Заев ја дефокусира јавноста (ФОТО)

Лажното патриотче Апасиев повторно лаже и внесува раздор во опозицијата. При гласање за Законот за државјанство, во салата имаше присутни...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Левица и Апасиев шират лажни вести, наместо да ужива во комодитетот на канцелариите, можеле да присуствуваат на седница на комисијата

Левица и Димитар Апасиев шират лажни вести во врска со поддршка на ВМРО-ДПМНЕ во врска со Законот со кој се предвидува склучување на...
Вести

Пренџов до Апасиев: На кои протести сте ја рушеле оваа Влада изминативе 4 години и на кои митинзи сте повикале народ против Заев?

Не зборувате на кои протести сте ја рушеле оваа Влада изминативе 4 години. Не зборувате на кои митинзи сте се обратиле и сте повикале...