димче арсовски

Пронајдени се 98 резултати на тема „димче арсовски“
Вести

Арсовски: Заев лично му потпишал на неговиот вицепремиер и сопартиец Кочо Анѓушев согласност за давање под долготраен закуп на градежно земјиште за изградба на хидроцентрала

Додека Кочо Анѓушев се закануваше со тужби за клевети кон мене деновиве, и во Собранието Заев одеше против волјата на граѓаните, истиот...
Вести

Арсовски: Македонија е на дното на Европа оваа година- Светскиот економски форум според конкурентноста ја рангираше на 84 место

Лошото работење и лошите политики на владата на СДСМ се резултат на оставање над 500.000 сиромашни луѓе во Република Македонија како и...
Вести

Арсовски: Постои потенцијална опасност државата да остане без ниско буџетните летови – Власта повторно удира по џебот на граѓаните

Која ли ќе биде сега причината за пропаѓањето на тендерот со авио превозниците? Развлекувањето на процедурата за јавниот повик за финансиска...
Вести

Арсовски: Граѓаните осиромашуваат, а власта се расфрла со пари купувајќи лубриканти и делејќи милионски тендери на блиските соработници

Mакедонската економија колабира, од ден во ден запаѓа во се поголеми неволји. Граѓаните осиромашуваат, а власта се расфрла купувајќи...
Вести

Арсовски: Никаква весела математика на Заев нема да ги покрие катастрофалните резултати на оваа неспособна власт

Црната економска тројка во криминалниот картел на власт, Заев-Анѓушев–Тевдовски ја турка Република Македонија во тотален економски...
Вести

Арсовски: Заканите на Анѓушев се резултат на нервозата затоа што граѓаните ги дознаваат неговите лични дилови со грчката влада и компании

Заканите од страна на Кочо Анѓушев се само резултат на неговата нервоза затоа што граѓаните ги дознаваат неговите лични дилови со грчката...
Вести

Арсовски: Грчките медиуми се погласно зборуваат дека продажбата на компанијата ЕДС на грчката компанија е криминална

Кочо Анѓушев доживува меѓународна слава благодарение на продажбата на неговата фирма ЕДС на грчка влада. Грчките медиуми се погласно...
Вести

Арсовски: Дали некој во МВР прикрил дел од доказите и намерно ја саботирал и ја кочел истрагата за случајот со оддавање службена тајна?

Правосудниот систем во Република Македонија се распаѓа, обвинува Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ. -Отфрлањето на кривичната...
Вести

Арсовски: Власта исплашена од народот продолжува со политички прогон, дефокусирање и газење на волјата на граѓаните

Власта која брани криминал продолжува со политички прогон, дефокусирање и газење на волјата на граѓаните. Власта е исплашена од народот...
Вести

Арсовски: Партиски обезбедувачи на Зоран Заев и СДСМ, вработени во МВР, незаконски основаат агенција за обезбедување

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека партиски обезбедувачи на Зоран Заев и СДСМ, вработени во МВР, а дел од нив и бивши осуденици незаконски и надвор...
Вести

Арсовски: МВР дава дозвола за основање агенција за обезбедување на лица вработени во МВР кои имаат кривични пријави

Зоран Заев и СДСМ си прават параполициска структура која ја водат личното обезбедување на Заев, вработени во шестата управа како и лица...
Вести

Арсовски: Претседателот на Советот во Неготино и вработен во ТЕЦ Неготино на својата мајка и доделил 3 тендери во вредност од половина милион денари

Очигледно е дека СДСМ нема намера да прекине со криминалот, па дури и во најмалите локални единици на уредување како што се општините...
Вести

Арсовски: СДСМ подготвува масовен поткуп на гласачи за претстојниот референдум затоа секој ден гледаме нови задолжувања

Постојат сериозни индиции и сомнежи дека СДСМ подготвува масовен поткуп на гласачи за претстојниот референдум, само за некој глас повеќе...
Вести

Арсовски: СДСМ е во паника, народот не ја поддржува нивната антидржавна политика и тргување со националните интереси

СДСМ е во паника! Гледаат дека народот не ја поддржува нивната антидржавна политика и тргувањето со националните интереси па ангажираат...
Вести

Арсовски: Спасовски мора да поднесе одговорност за свирепото убиство кое е доказ дека во МВР ништо не функционира

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски мора да понесе одговорност. Ова што и се случува во полицијата е дно дна. Вакво свирепо...